🔒 ”Neulon metrossa, bussissa – ja kirkossa”

 

Sanna Pyykönen, 31, on Espoossa asuva puhevammaisten tulkki, neulesuunnittelija ja puolitoistavuotiaan tytön äiti. Siskonsa Maaria Anttooran kanssa Pyykönen perusti vuonna 2023 Kaksosflikat-yrityksen, joka kautta naiset myyvät suunnittelemiaan neulemalleja ja tilausneuleita. Kauhavalta kotoisin olevaa Pyyköstä inspiroivat Etelä-Pohjanmaan perinteisistä käsitöistä nousevat neulemallit, joihin voi tutustua Kaksosflikkojen Instagram-tilillä.

 

Mitä Kaksosflikkojen neulekevääseen kuuluu?

Sanansaattajan verkkojuttu

Jatka lukemista

Sanansaattajan verkkojutut ovat tilaajille. Tilaamalla jatkat lukemista heti ja tuet samalla laadukasta kristillistä journalismia.

Jatka lukemista

Artikkeli ”Neulon metrossa, bussissa – ja kirkossa” julkaistiin ensimmäisen kerran Sleyn kauppa.


Ps. tule mukaan – jaa tämä artikkeli

Osallistu ja anna tärkeälle asialle näkyvyyttä — jaa tämä artikkeli eteenpäin esimerkiksi sosiaalisessa mediassa, WhatsApp -sovelluksella, tekstiviestinä tai tulostamalla se ilmoitustaululle alla olevilla painikkeilla.



Lisää artikkeleita: