 
						
						
						- 
								Connector.
								Yleinen
Jarkko Läspä työntekijäksi Hämeenlinnaan
08.11.2019
Sley on palkannut Hämeenlinnan Luther-talolle 30 prosenttiseen työsuhteeseenvastaavan työntekijän Jarkko Läspän. Hänet palkattiin Hämeenlinnan piirityöntekijä Henri Haatajan siirryttyä muihin tehtäviin.
– Sleyn työn lisäksi työskentelen täyspäiväisesti paperitehtaalla ja samalla opiskelen toista vuotta teologiaa. Olemme kahdestaan vaimon kanssa tyttären jo muutettua pois kotoa, Läspä kertoo.
Läspä vastaa Luther-talon käytännönasioista ja suunnittelee julistustyötä yhdessä toisten Etelä-Suomen työntekijöiden kanssa.
– Vastuullani on Luther-talon käytännöntyö sekä toiminnan kehittäminen ja siitä vastaaminen. Olen myös itse jonkin verran saarnaamassa, Läspä kuvaa.
Jaa tämä artikkeli
Lisää artikkeleita:
- Miten emme kasvaisi erilleen?
- Syysterveiset
- Erityinen syksy
- Toivoa on
- Uskosta todistajia
- Kiitos Jeesus nuorista
- Viidennen työkauden alku
- Tulevaisuuden rakentajat
- Tom Säilän video: Sleyn kolehtipyhä suosituskolehtien joukkoon – mitä nyt?
- Evankeliumin työ ei jää kesken: meitä opetetaan sitoutumaan lujemmin siihen, mikä kestää ja on tärkeintä


 
											